1070_20260627_211102.jpg

TJ Trefa jistá ovládla 2. ročník SOKOLCUPU 2026!

Za úmorného vedra se na hřišti TJ Sokol Štěpánkovice utkalo 77 hráčů, rozdělených do šesti vyrovnaných týmů. Po celodenních bojích, napínavých zápasech i penaltovém rozstřelu se z historicky prvního putovního poháru radoval tým TJ Trefa jistá. Přinášíme kompletní výsledky, konečné tabulky, individuální ocenění i fotogalerii z dalšího povedeného ročníku SOKOLCUPU.

V sobotu se na hřišti TJ Sokol Štěpánkovice uskutečnil 2. ročník SOKOLCUPU 2026. Přestože účastníky po celý den provázelo úmorné letní vedro, nic neubralo na bojovnosti, nasazení ani skvělé atmosféře, která panovala na hřišti i v jeho okolí.

Stejně jako v loňském roce bylo 77 hráčů, kteří jsou rodáky nebo obyvateli Štěpánkovic, rozděleno do šesti vyrovnaných týmů. Při skládání mužstev organizátoři dbali na to, aby byly jednotlivé celky co nejvyrovnanější. Hráči byli rozděleni podle předem stanoveného klíče – například aktivní hráči našeho B mužstva, hráči nad 60 let, nad 50 let, nad 40 let, bývalí fotbalisté i hráči, kteří fotbal aktivně nikdy nehráli. Díky tomu byly všechny zápasy velmi vyrovnané a o výsledcích často rozhodovaly maličkosti.

Do turnaje vstupoval jako obhájce loňského prvenství tým Fajní synci, který se však letos musel sklonit před silnou konkurencí. Týmy byly již v minulém týdnu rozlosovány do skupin A a B.


Výsledky základních skupin

Skupina A

  • NO NAME – TJ Trefa jistá 2:3 (1:1)
  • Fajní synci – NO NAME 2:6 (1:3)
  • TJ Trefa jistá – Fajní synci 6:2 (2:0)

Tabulka skupiny A

PořadíTýmZVRPSkóreBody
1.TJ Trefa jistá22009:46
2.NO NAME21018:53
3.Fajní synci20024:120

Skupina B

  • Zdravé jádro – Svoboda 1:4 (1:0)
  • Správní chlapi – Zdravé jádro 3:3 (1:2)
  • Svoboda – Správní chlapi 2:4 (0:4)

Tabulka skupiny B

PořadíTýmZVRPSkóreBody
1.Správní chlapi21107:54
2.Svoboda21016:53
3.Zdravé jádro20114:71

Vítězové skupin TJ Trefa jistá a Správní chlapi postoupili přímo do semifinále. Týmy na druhých a třetích místech si zahrály čtvrtfinále.


Čtvrtfinále

  • NO NAME – Zdravé jádro 1:4 (1:1)
  • Svoboda – Fajní synci 3:3 (2:2), na penalty 5:4

Semifinále

  • Správní chlapi – Zdravé jádro 8:1 (5:0)
  • TJ Trefa jistá – Svoboda 4:0 (3:0)

O 5. místo

  • NO NAME – Fajní synci 3:0 (1:0)

O 3. místo

Týmy Zdravé jádro a Svoboda se po vzájemné dohodě rozhodly utkání neodehrát. O konečném třetím místě tak rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém zvítězil tým Svoboda 5:4.


Finále

Správní chlapi – TJ Trefa jistá 0:3 (0:3)

Ve finálovém utkání předvedl tým TJ Trefa jistá výborný výkon a po zaslouženém vítězství 3:0 se stal vítězem 2. ročníku SOKOLCUPU 2026. Jako první v historii si tak odnesl také nový putovní pohár.

Vítězná sestava TJ Trefa jistá

Adam Straka, Jakub Dluhoš, David Halfar, Dalibor Mosler, Jiří Kolečkář ml., Tomáš Harazim, Michal Strejc, Pavel Hrzibek, Jiří Kolečkář, Jiří Kočí, Roman Ceplý, Josef Harazim, Alfréd Heider.


Individuální ocenění

Osobnost turnaje: Pavel Poštulka (Svoboda)

Nejlepší hráč: Tomáš Harazim (TJ Trefa jistá)

Nejlepší střelec: Vojtěch Watzlawik (NO NAME)

Nejlepší nahrávač: Jiří Kočí (TJ Trefa jistá)

Nejlepší brankář: Tomáš Duda (Správní chlapi)

Nejlepší moment turnaje: Jiří Vendelín (Správní chlapi)


Poděkování rozhodčím

Velké poděkování patří také rozhodčím turnaje Vojtěchu Dedkovi a Davidu Wolfovi, kteří v úmorném vedru odřídili všechna utkání na velmi vysoké úrovni. Jejich práce byla náročná nejen kvůli vysokým teplotám, ale také kvůli velkému počtu zápasů během celého dne.

Nutno však dodat, že svou měrou k tomu přispěli i samotní hráči. Turnaj se nesl v duchu fair play, vzájemného respektu a sportovního chování, díky čemuž rozhodčí nemuseli řešit žádné závažné situace a mohli se soustředit na plynulý průběh jednotlivých utkání.

Vojtěchovi Dedkovi a Davidu Wolfovi děkujeme za skvěle odvedenou práci a těšíme se na další spolupráci při příštím ročníku SOKOLCUPU.

Děkujeme!

Letošního ročníku se zúčastnilo 77 hráčů, kteří jsou rodáky nebo obyvateli Štěpánkovic. Přestože panovalo po celý den extrémně horké počasí, všichni nechali na hřišti maximum a vytvořili další nezapomenutelný fotbalový svátek.

Oficiálním vítězem se stal tým TJ Trefa jistá, ale podle nás jsou vítězi úplně všichni, kteří se turnaje zúčastnili – hráči, rozhodčí, pořadatelé, dobrovolníci, fanoušci i všichni, kteří přiložili ruku k dílu. Právě díky vám měl i druhý ročník skvělou atmosféru a opět potvrdil, že SOKOLCUP není jen fotbalový turnaj, ale především setkání lidí, kteří mají rádi sport, obec Štěpánkovice a společně strávený čas.

Děkujeme všem za účast, podporu i fair play a už teď se těšíme na 3. ročník SOKOLCUPU!